May 20th, 2013 at 09:18 by Occupy GP

Dňa 23. 5. 2013 (štvrtok) od 12:00 do 16: 00 sa pred budovou Národnej rady koná akcia FOTOTERMÍN, pri ktorej sa poslanci NR SR môžu prihlásiť k boju proti korupcii na najvyšších miestach. Akcia nie je zhromaždením pre verejnosť, ani protestom. Jej cieľom nie vyjadrovať postoje organizátorov, ale nechať vyjadriť postoj poslancov NR SR. Organizátori akcie im poslali nižšie uvedený list, na ktorý niektorí poslanci aj pozitívne odpovedali a vyjadrili záujem túto príležitosť využiť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Vážený pán poslanec , Vážená pani poslankyňa,

dovoľte nám požiadať Vás o účasť na akcii Fototermín, ktorá sa koná 23. mája 2013 od 12:00 – 16:00 h pred NR SR.

Podstatou tejto akcie je umožniť poslancom odfotografovať sa na elektronické tablo stopkorupcii.sk a tým vyslať svojim voličom pozitívny signál o svojom postoji.

Máte tým možnosť vyjadriť svoj sľub bojovať proti korupcii – nevynímajúc z toho najvyššie miesta. Bez ohľadu na stranícku príslušnosť či poslušnosť.

Akciu organizujú aktivisti, ktorí sa podieľali na okupácii Generálnej prokuratúry – najdlhšom proteste v histórii Slovenska, v ktorom sa snažili poukázať na nečinnosť tejto inštitúcie v závažných kauzách. V prvom rade v kauze Gorila. Po celú dobu protestu, t.j. 226 dní, viala pred budovou Generálnej prokuratúry aj plachta STOP KORUPCII, ktorá bude slúžiť ako pozadie pre Vašu fotografiu.

Z hľadiska Vášho umiestnenia na spomínané tablo nás nezaujíma Vaša minulosť. Rozhodujúce je Vaše odhodlanie zobrať svoj sľub vážne; napríklad pri hlasovaní v parlamente o zmene financovania politických strán a iných protikorupčných opatreniach.

Fotenie môžete poľahky absolvovať počas obednej prestávky, nezdržíte sa. Okrem samotného odfotografovania Vám v prípade Vašej ochoty položí náš reportér pár otázok.

Budeme radi, ak túto akciu podporíte svojou účasťou ako aj propagáciou medzi kolegami v rámci Vášho poslaneckého klubu. V prípade, že by ste sa akcie chceli, ale nemohli zúčastniť, je možné si dohodnúť náhradný termín.

S pozdravom,

Okupanti Generálnej prokuratúry
fototermin@ogp.sk

 

 

Leave a Reply